O nás Historie Členové výboru Oddíly všestrannosti Příspěvky Nabídka pronájmu Kontakt

T.J. Sokol Hronov

Historie

Tělocvičná jednota Sokol Hronov byla založena 3. července 1870. Při svém založení měla 25 členů, z nichž se pouze jeden dožil otevření sokolovny v roce 1935. K získání peněz na její stavbu byla v roce 1929 vyhlášena sbírka. K této sbírce napsal prohlášení dokonce spisovatel Alois Jirásek, který byl členem naší jednoty od roku 1872.

Zahájení stavby sokolovny bylo schváleno 4. srpna 1934 na mimořádné valné schůzi a za přispění všech členů byla sokolovna již 18. srpna 1935 otevřena. Do té doby se cvičilo v létě v zahradách, v zimě různě v restauracích a potom, až do otevření vlastní haly, v tělocvičně chlapecké školy na náměstí.

Po zrušení Sokola v 50. letech minulého století byla sokolovna převedena pod ČSTV.

V roce 1990, po změně politického režimu, TJ okamžitě začala s obnovou samostatné jednoty Sokol a již od 28.5.1990 jsme byli zaregistrováni u tehdejšího ONV v Náchodě. Bez problému jsme získali zpět budovu sokolovny i ostatní movitý i nemovitý majetek.