Střípky z výročí

08.11.2010 17:52

5.11.2010 jsme na slavností schůzi vzpomněli 140. výročí založení Sokola a 75. výročí otevření sokolovny v Hronově. Mezi pozvanými hosty byli bratři sokolové z Úpice a Rtyně, byli jsme potěšeni přítomností sestry župní náčelnice Heleny Rezkové. Vážíme si, že mezi nás přišla také paní starostka Hronova Hana Nedvědová, mile nás překvapila účast bývalého sokolského starosty Jaromíra Strádala. Původně k sokolům patřili i místní hasiči, jak o tom svědčí název Sokolsko-hasičská jednota, proto jsme přivítali i zástupce hasičského sboru.

Po slavnostních projevech a odměňování členů sokola následovaly ukázky cvičení předškoláků, oddílu gymnastiky a žen. Vystoupení mělo velký úspěch, přítomných diváků ja bylo odměňovano bouřlivým potleskem. Následující společenskou část zpříjemňovala hudební skupina Modeus.

Navštěvníci si mohli prohlédnout zdařilou výstavu z historie Sokola od doby vzniku do současnosti. Velkým přínosem při přípravě výstavy byla spolupráce s Mgr. Borisem Ekrtem z náchodského muzea.

Co přát hronovskému Sokolu do příštích let? Aby nám vydrželo pracovní nadšení, soudržnost, lví síla i sokolí vzlet!

V Náchodském deníku byly uveřejněny fotografie ze slavnostního večera. Prohlédnout si je můžete zde.